Europejski Tydzień Sportu

04 lipca 2016

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że we wrześniu br. we wszystkich państwach Unii Europejskiej będzie obchodzony Europejski Tydzień Sportu (ETS) – inicjatywa Komisji Europejskiej zapoczątkowana w 2015 r. To ogólnoeuropejskie wydarzenie powstało z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom aktywności i realizowane jest pod hasłem # Be Active ( Bądź Aktywny).

W związku z powyższym Minister Sportu i Turystyki podjął decyzję o koordynacji  działań w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, które mają na celu szeroką, oddolną aktywizację polskiego społeczeństwa. Minister Sportu i Turystyki chce zachęcić jak najwięcej podmiotów do organizacji wydarzeń w Polsce w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w terminie od 10 do 17 września 2016 r.  Inicjatywa ta ma na celu wspieranie sportu na poziomie najbliższym obywatelowi oraz zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej na każdym etapie życia. Ma ona umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchu sportowego, organizacji pozarządowych i przedstawicieli sektora prywatnego.

Aby zachęcić jak najwięcej podmiotów do organizacji wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2016, organizatorzy pierwszych 100 wydarzeń zgłoszonych do Ministerstwa Sportu i Turystyki, po wypełnieniu stosownego formularza, otrzymają zestawy gadżetów promocyjnych. Przeprowadzony zostanie również konkurs, którego zwycięzcy otrzymają karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Więcej Informacji dostępnych będzie na stronie internetowej poświęconej ETS, której inauguracja zaplanowana jest na lipiec br.

Więcej informacji http://opolskie.pl/docs/europejski_tydzien_sportu.pdf

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego

Z poważaniem

Ewa Światły

Główny Specjalista

Departament Kultury, Sportu i Turystyki

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

ul. Piastowska 14 45-082 Opole

tel. 77/4429322

e.swiatly@opolskie.pl


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.