Od inspiracji do działania. Wolna szkoła w Opolu?

16 kwietnia 2018

Od inspiracji do działania. Wolna szkoła w Opolu? 23 kwietnia o godz. 17:00


Edukacyjne Inspiracje wytworzyły dużo pozytywnej energii. Szkoła Summer Hill i wiele innych, podobnych inicjatyw spowodowały wielką chęć osób z województwa opolskiego do tego, by takie miejsce powstało u nas. Czy powstanie? To zależy od realnego zainteresowania!


Pretekstem będzie krótki film o Summer Hill, czyli o najstarszej szkole demokratycznej i wolnościowej na świecie. Po części inspiracyjnej przewidziana jest moderowana dyskusja.

Na zakończenie przewidziana jest dla zainteresowanych rozmowa i dyskusja o wolnej szkole w Opolu. Czy moment dojrzał już do tego, by taka placówka powstała w naszym regionie? Czy jest wystarczająco dużo chętnych? Podzielimy się tym, co w temacie dzieje się u nas.


Do kogo skierowana jest ta inicjatywa?

Dla wszystkich, którym edukacja jest bliska. Rodziców, nauczycieli, dziadków, młodzieży, pracowników oświaty, trenerów i wszystkich zainteresowanych.


Co z dziećmi?

Na spotkanie zapraszamy oczywiście także dzieci. Będzie przygotowana przestrzeń do zabawy, by najmłodsi też mieli wybór i mogli zdecydować w którym miejscu chcą spędzić czas. Bawić się, słuchać, dyskutować? To autentyczna odpowiedź na potrzeby w zgodzie z przesłaniem spotkania.


Kto zaprasza?

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Kwitnące Talenty, która od sześciu lat wspiera dzieci, młodzież i dorosłych w uwalnianiu talentów. W ramach działań fundacji zostało uwolnionych 1189 talentów, uzdolnień osób, które dziś są spełnione. Społeczność fundacji wierzy, że wszyscy ludzie mają talenty, dlatego stara się działać inaczej niż inni. Działania polegają na uwalnianiu talentów w sposób inspirujący, dopasowany do indywidualnych potrzeb, w przyjaznym klimacie, z szacunkiem i w zaufaniu.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

https://web.facebook.com/events/875841445930165/

Zapisy na wydarzenie:

https://11edukacyjneinspiracje.evenea.pl/


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.