Zaproszenie

30 kwietnia 2018

Szanowni Państwo,

             Dnia 17 maja w ramach obchodzonego Światowego Dnia Świadomości Dostępności (GAAD -Global Accessibility Awareness Day) Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego organizujekonferencję poświęconą tematowi dostępności stron internetowych.Głównym celem wydarzenia jest przybliżenie wszelkich problemów związanych z dostępnością i korzystaniem z Internetu przez osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Praktyki tworzenia stron niezgodnych ze standardem WCAG, który określa główne wytyczne dotyczące ułatwień w dostępie do treści publikowanych Internecie, dotyczą zarówno komercyjnych stron, jak i serwisów urzędowych. Szacuje się, że ograniczenia w dostępnie do informacji publicznej dotyczą ponad 10 procent obywateli. Konferencja stanowi dobrą okazję do uświadomienia osobom odpowiedzialnym za powstawanie i modernizację stron internetowych, że potrzeby osób z niepełnosprawnościami należy bezwzględnie brać pod uwagę przy tworzeniu stron i dzięki temu niwelować przeszkody w dostępnie do informacji.

Na konferencji będą Państwo mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat:
1) Europejskiego Aktu o dostępności i jego konsekwencjach,
2) Planowanych zmian w standardzie WCAG i możliwości jego wdrożenia w Polskich realiach,
3) Rządowego programu Dostępność Plus,
4) Wdrożenia cyfrowej dostępności w projektach unijnych,
5) Cyfrowej dostępności, stanowiącej wyzwanie i szansę dla samorządów.


Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się 17 maja 2018 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji na ulicy Głogowskiej 27, w godzinach 10:00 – 14:00.
Zgłoszenie udziału w szkoleniu oraz szczegółowe informacje znajdują się pod adresem
http://www.opolskie.pl/gaad. Termin zgłaszania uczestników mija 11 maja 2018 roku.


Z poważaniem
Marszałek Województwa Opolskiego
Andrzej Buła


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.