Tydzień z Internetem (Get Online Week)

13 marca 2015

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet oraz rozwijania umiejętności cyfrowych.

Z tej okazji w Opolskim Oddziale Fundacji Aktywizacja odbędą się warsztaty dla studentów, pracodawców, osób niepełnosprawnych i poszukujących pracy.

 

Tematyka warsztatów:

"Usiądź na moim miejscu", podczas których w ciekawej i przystępnej formie warsztatowej przybliżymy uczestnikom trudności, jakich doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością pracując na komputerze oraz wykorzystując Internet. Pokażemy ciekawe możliwości i rozwiązania związane z nowoczesnymi technologiami ICT do pokonania barier w wykorzystaniu komputera i Internetu.

 

"Selfie zawodowca", których celem jest nabycie przez uczestników umiejętności poszukiwania pracy przy pomocy społecznościach serwisów biznesowo-rekrutacyjnych. Zajęcia kierowane są do osób poszukujących pracy.

Podczas zajęć będą wykonywane zdjęcia do CV, dlatego prosimy o przyjście ładnie i schludnie ubranym. Prosimy również o zebranie ze sobą swojego CV, najlepiej w wersji elektronicznej.

 

Harmonogram warsztatów:

 

24 marca 2015 r.

10-12.30  "Usiądź na moim miejscu"

13-14.30   "Usiądź na moim miejscu"

26 marca

10-12.30  "Selfie zawodowca"

13-14.30   "Selfie zawodowca"

 

Zajęcia będą odbywały się w Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Opolu przy ulicy Ozimskiej 25 (II piętro).

 

Prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt z Bogną Bednarz nr tel. 77 542 19 01, mail: bogna.bednarz@idn.org.pl

 

Zapisy na warsztaty trwają do dnia 18 marca.


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.