Konferencja Społeczna odpowiedzialność biznesu w praktyce ? Modlińska 246C dostępna dla niewidomych!

02 lutego 2016

Społeczna odpowiedzialność biznesu w praktyce – Modlińska 246C dostępna dla niewidomych!

Firma Altix sp. z o.o. oraz założona i sponsorowana przez nią Fundacja Szansa dla Niewidomych zapraszają na konferencję prasową dotyczącą dziedziny, o której mówi się stanowczo za rzadko. Konferencja odbędzie się 5 lutego o godzinie 11:00 w biurze obu instytucji przy ulicy Modlińskiej 246C w Warszawie.

Pragniemy zaprezentować niebywałe i jedyne w swoim rodzaju rozwiązania oraz inicjatywy:

Biuro specjalnie przygotowane dla inwalidów wzroku:
nowoczesną architekturę
brajlowskie nakładki na poręczach schodów
wypukłe plany i informacje na ścianach
urządzenia mówiące.
INNOWACJA! Pierwsza na świecie udźwiękowiona i dotykowa mapa świata – hit tegorocznej międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND.
Prezentacja polskiego wynalazku – patent nr 381048 „Etykieta z oznakowaniem kolorów ubrań dla niewidomych”  i szeroki wachlarz jego zastosowania!
TYFLOGRAFIKA – uwypuklone obrazy na najwyższym światowym poziomie, a w tym:
wypukłe plany Wydziałów Obsługi Mieszkańców we wszystkich warszawskich urzędach
„Dotykownik – Atlas wypukłej grafiki” z 256 dotykowymi rycinami zabytków, pomników, zwierząt, urządzeń i instrumentów muzycznych
„Dotyk Solidarności” – książka o historii NZZ Solidarność i znaczeniu polskiej transformacji dla niewidomych, wydana w tzw. druku transparentnym.

Więcej informacji o konferencji dostepnych TUTAJ

W czasie konferencji ogłosimy:
informację o fundacyjnej akcji „Solidarni z niewidomymi na Ukrainie”
wyniki konkursu „Jestem lepszy od Ewy Kopacz, Beaty Szydło, Pawła Kukiza i wielu innych…”
oraz zaprosimy na XIV edycję konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to szerokie spektrum zagadnień i działań. W naszym przypadku chodzi o otwarcie świata na problemy ludzi niewidomych i słabowidzących:
tworzenie dostępnego dla nich otoczenia
dostosowywanie obiektów (w szczególności obiektów użyteczności publicznej) oraz stron internetowych
zatrudnianie inwalidów wzroku poprzez tworzenie nowoczesnych stanowisk pracy
dostęp do wszelkich informacji
realizacja prawa tej grupy obywateli (konwencji ONZ oraz dyrektyw UE).

Zarówno firma, jak i fundacja zajmują się światem dotyku i dźwięku, w którym wzrok jest zastępowany przez inne zmysły.

Dla zainteresowanych bezpłatne egzemplarze:
książka wydana transparentnie (tekst czarnodrukowy z brajlem) “Dotyk Solidarności”
„Dotykownik – atlas wypukłej grafiki”
tabliczki tyflograficzne z oznaczeniami brajlowskimi.
Uczestnicy konferencji:

Marek Kalbarczyk (Społeczny Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych), niewidomy pionier i innowator, twórca pierwszego polskiego syntezatora mowy oraz idei udźwiękowienia i ubrajlowienia otoczenia, opracował pierwszą na świecie mówiącą i dotykową mapę świata, wyróżniony w roku 2015 w konkursie Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Społeczna Odpowiedzialność biznesu, odznaczony w roku 2010 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, informatyk, menadżer i autor 43 książek i poradników zaprasza do świata dźwięku i dotyku, w którym niewidomi wymagają empatii i pomocy, a sami uczą innych budowania świata na innych niż dotychczas zasadach – każdy jest odpowiedzialny za wszystkich.

Janusz Mirowski, dziennikarz, ekspert w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych. Związany ze środowiskiem od urodzenia – jego matka była niewidoma. Uczestnik międzynarodowych wystaw i konferencji: CSUN, SightCity, Sight World Tokio, Vision Melbourne, Reatech Sao Paulo. Jako współtwórca hasła „Widzieć więcej" stara się wcielić je w życie.
Henryk Rzepka, tyflopedagog, nauczyciel, informatyk, filozof. Niewidomy nauczyciel w szkole w Laskach. Absolwent Wydziału Filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Informatyki na Wydziale Matematyki na Uniwersytecie Łódzkim, Informatyki na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej na Politechnice Łódzkiej oraz tyflopedagogiki na Wydziale Rewalidacji i Resocjalizacji w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Jak do nas dojechać?

Z centrum miasta przedostajemy się na Wisłostradę, szybko i bez korków dojeżdżamy do Mostu Północnego, przejeżdżamy nim Wisłę, skręcamy w prawo w ulicę Modlińską. Mijamy Urząd Dzielnicy Białołęka, a stąd już rzut beretem do TYFLOAREI (biuro firmy Altix i Fundacji Szansa dla Niewidomych) pod numerem 246C. Za skrzyżowaniem z ulicą Mehoffera należy skręcić w dojazdówkę.

Kontakt do organizatora:
Janusz Mirowski
kom. 666 817 900


« wstecz



Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.