Organizacje Pozarządowe Województwa Opolskiego! To czas dla Was !

03 września 2014

W dniach  3-4 października 2014 r. w Opolu odbędzie się Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz VI Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego we współpracy z Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej, Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

DZIAŁAJĄCE W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM DO UDZIAŁU W FORUM I TARGACH


W tym roku wracamy do dwudniowej formuły imprezy.

Rozpoczynamy w piątek, 3 października, kiedy to w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbędzie się konferencja Forum Inicjatyw Pozarządowych. To świetna okazja do spotkania organizacji z całego województwa i wspólnej dyskusji o wyzwaniach i problemach ważnych dla środowiska opolskiego trzeciego sektora.

W sobotę, 4 października w centrum Opola już po raz szósty odbędą się Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych czyli największa coroczna impreza trzeciego sektora, w której udział biorą organizacje z całego województwa.

Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych (OTOP) są świetną okazją, by nie tylko zaprezentować mieszkańcom regionu działalność III sektora, ale też by zainteresować ich działaniami poszczególnych organizacji i pokazać, że mogą w nich znaleźć coś dla siebie. Chcielibyśmy zatem po raz kolejny zachęcić wszystkie organizacje do współtworzenia Targów i przygotowania własnych propozycji do programu.

Tegoroczne OTOP podobnie jak w zeszłym roku będą się odbywały przy ul. Krakowskiej, ale także przy ul. Mozarta i na Placu Wolności w Opolu, a złożą się na nie, oprócz stoisk, również strefy aktywności z ofertą przygotowaną przez organizacje dla odwiedzających Targi.

Zachęcamy wszystkie organizacje do przedstawienia własnych propozycji programu w ramach poszczególnych stref aktywności. Zapraszamy Was do przygotowania różnorodnych form działań, skierowanych do osób odwiedzających OTOP - pokazy, konkursy i inne aktywności, podczas których uczestnicy będą mogli "poczuć" istotę i specyfikę działalności Waszych organizacji.

Ponadto, w punkcie kulminacyjnym programu OTOP planujemy wręczenie nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Opolska Niezapominajka 2013” dla najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego w 2013 roku.

 

Zaplanowane zostały następujące strefy tematyczne:

 

1) Strefa aktywności

W tej strefie zlokalizowane zostaną wszystkie formy aktywne, skierowane do osób odwiedzających Targi. To miejsce, gdzie może zostać postawiony przenośny sprzęt sportowy, w którym będzie można zlokalizować różnorodne aktywności fizyczne, ale też wszystkie inne, różnotematyczne formy, wymagające przestrzeni i angażujące uczestników w aktywny sposób. Jakie? Czekamy na Wasze propozycje.

 

2) Strefa kultury

To miejsce głównie dla organizacji promujących kulturę. Tu odbywać się będą mogły różnorodne happeningi, pokazy, miniwarsztaty i inne formy artystyczne, które pokażą czym jest i jak może być współtworzone przez organizacje „Kulturalne Opolskie”.

 

3) Strefa zdrowia

Zapraszamy organizacje, zajmujące się promocją zdrowia i propagowaniem zdrowego trybu życia, do włączenia się w przygotowanie tej strefy.

Chcielibyśmy, aby w tym miejscu, wzorem lat ubiegłych, można było przeprowadzić np. bezpłatne pomiary ciśnienia czy cukru, planujemy zorganizować również inne akcje, promujące zdrowy tryb życia, zgodnie z propozycjami  i możliwościami organizacji. Prowadzone tu będą również miniwarsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

4) Strefa dla dzieci

W tej strefie chcielibyśmy zorganizować kącik specjalnie dla dzieci, w którym odbywać się będą różne gry, konkursy, malowanie twarzy, zabawy z chustą Klanzy, pokazy (np. taneczne, wokalne). To będzie miejsce tętniące radością i różnymi barwami, przyciągające odwiedzających całymi rodzinami.

 

5) Strefa różnorodności

W tej strefie rozstawione zostaną organizacje, które chciałyby zaprezentować swoją działalność, a nie znalazłyby miejsca na prezentację w ww. strefach (np. ekologia, odnowa wsi, nauka, oświata, turystyka, itd.). Jeśli macie również inne propozycje, które Waszym zdaniem warto byłoby uwzględnić w programie Targów, czekamy na taką informację – dzięki nim ta część może być jeszcze bardziej różnorodna. A może utworzymy nawet nową Strefę?

 

Zapraszamy do udziału w FIP oraz OTOP i zachęcamy do zgłaszania propozycji do programu Targów.  

Zgłoszenia do udziału w Targach prosimy składać osobiście lub przesyłać na załączonym formularzu w terminie do dnia 12 września 2014 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole z dopiskiem „VI Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych” lub drogą elektroniczną na adres e-mail: m.lenartowicz@opolskie.pl, w temacie maila wpisując „zgłoszenie OTOP + nazwa organizacji”.

 

Plik do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ORGANIZACJI [.DOC]

PLAKAT [.pdf]


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.