Nowa strona projektu "Zapomniane dziedzictwo"

09 stycznia 2018

Szanowni Państwo,

Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej zaprasza na stronę swojego nowego projektu.

W grudniu ruszyła strona nowego projektu  www.zapomnianedziedzictwo.pl.


„Zapomniane dziedzictwo” to dwujęzyczna (polsko-niemieckiego) strona internetowa prezentująca obiekty architektoniczne, które są dziedzictwem Śląska.
Na stronie znajdują się archiwalne i obecne fotografie miejsc, które niegdyś były wizytówką regionu, a dziś z różnych przyczyn są opuszczone, zaniedbane i niejako zapomniane. Dokumentacja fotograficzna wzbogacona została opisami obiektów, które zawierają m.in. informacje o historii danego obiektu i jego przeznaczeniu w przeszłości i obecnie. Teksty te przygotowane zostały przez historyków i miłośników Śląska. Uzupełnieniem wyżej wymienionych materiałów są nagrania audiowizualne z relacjami mieszkańców tych miejsc (świadków historii), artykuły prasowe dot. danego obiektu lub ciekawe anegdoty i opowieści związane z jego historią i przeznaczeniem, czy jego właścicielami i ich losem. Z czasem strona „Zapomniane dziedzictwo” zostanie poszerzona o przedstawienie kolejnych opuszczonych i zapomnianych zabytków Śląska.

 

Projekt sfinansowano ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu,  Urzędu Miasta Opola oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzin! 


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.