Już wkrótce Forum Inicjatyw Pozarządowych !

19 września 2014

W dniach 3-4 października 2014 r. w Opolu odbędzie się Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz VI Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego we współpracy z Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej, Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

 

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe działające w województwie opolskim do udziału w forum i targach.

W tym roku wracamy do dwudniowej formuły imprezy. Rozpoczynamy w piątek, 3 października, kiedy to w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbędzie się konferencja Forum Inicjatyw Pozarządowych. To świetna okazja do spotkania organizacji z całego województwa i wspólnej dyskusji o wyzwaniach i problemach ważnych dla środowiska opolskiego trzeciego sektora. W sobotę, 4 października w centrum Opola już po raz szósty odbędą się Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych czyli największa coroczna impreza trzeciego sektora, w której udział biorą organizacje z całego województwa.

Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych (OTOP) są świetną okazją, by nie tylko zaprezentować mieszkańcom regionu działalność III sektora, ale też by zainteresować ich działaniami poszczególnych organizacji i pokazać, że mogą w nich znaleźć coś dla siebie.
Tegoroczne OTOP, podobnie jak w zeszłym roku, będą się odbywały przy ul. Krakowskiej, ale także przy ul. Mozarta i na Placu Wolności w Opolu, a złożą się na nie, oprócz stoisk, również strefy aktywności z ofertą przygotowaną przez organizacje dla odwiedzających Targi.

Podczas Targów planujemy wręczenie nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Opolska Niezapominajka 2013” dla najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego w 2013 roku.

Zapraszamy do udziału w Forum Organizacji Pozarządowych oraz całych Targach!

Pliki do pobrania:

Program [.pdf]

Plakat [.pdf]

Prezentacje:

Dziedzictwo kulinarne i tradycje loklane elementem integracji środowisk kobiecych 

Rola lidera wiejskiego w integracji społeczności loklanych - dobre przykłady

Organizacje pozarządowe jako beneficjent Programu Rozwoju Obszarów Wiejskicj 2014-2020

Fundusze unijne dla organizacji pozarządowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020

Wykorzystanie środków europejskich przez organizacje pozarządowe w latach 2007-2013 - dobre praktyki i doświadczenia.


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.