MDP Dziergowice - 3 miejsce w Austrii

23 lipca 2018

 

MDP Dziergowice

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dziergowice po raz 2 już reprezentowała Związek OSP RP i kraj podczas 46 spotkania MDP z Austrii i zaproszonych innych krajów Europy. Spotkanie odbyło się w dniach 5 – 8 lipca br. w austriackim St. Aegyd am Neuwalde i było połączone z zawodami sportowo – pożarniczymi wg regulaminu CTIF. Spotkanie jak co roku zostało zorganizowane w formie obozu szkoleniowo-sportowego MDP. Całość miała miejsce na górskiej polanie w przygotowanym obozie, gdzie każdy z uczestników musiał przygotować sobie obozowisko. Program spotkania był wypełniony zabawami integracyjnymi, wycieczkami krajoznawczymi, rozegraniem zawodów pożarniczych wg międzynarodowego regulaminu MDP CTIF. Łącznie w spotkaniu udział wzięło 5 529 osób z całej Austrii i Europy, czyli około 300 drużyn wystawionych w zawodach.

Nasz kraj reprezentowało 27 osób z MDP Dziergowice. Drużyna zajęła 3 miejsce, co jest ogromnym sukcesem młodzieżówki z Dziergowic. Polska reprezentacja wyróżniała się na tle innych krajów swoimi „żywymi” kolorami umundurowania oraz uśmiechem i życzliwością. Wspaniała atmosfera, zabawy i integracji podczas pobytu w Austrii dostarczyła wielu niezapomnianych chwil i wrażeń. Można było np. wymienić się doświadczeniami, porozmawiać, poznać nowych ludzi, doskonalić umiejętności językowe, nawiązać nowe znajomości, a także zwiedzić ciekawą okolicę.

Sebastian Kwoczała 

Opiekun MDP w Dziergowicach

 


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.