Wybory do Komitetów Monitorujących Programy Operacyjne 2014 - 2020.
13 października 2014
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 - 2020.
I. ZGŁASZANIE KANDYDATÓW
Rada Działalności Pożytku Publicznego ogłasza nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (KM PO IR)
Liczba dostępnych miejsc w KM PO IR dla reprezentantów organizacji pozarządowych wynosi cztery:
a) jedno dla przedstawiciela organizacji pozarządowej działającej na rzecz ochrony środowiska;
b) jedno dla przedstawiciela organizacji pozarządowej działającej na rzecz promowania włączenia społecznego, równości szans płci, równości szans i niedyskryminacji;
c) jedno dla przedstawiciela federacji (ponadbranżowego związku stowarzyszeń);
d) jedno dla przedstawiciela organizacji pozarządowej ze sfery prac badawczo-rozwojowych.
Zgłoszenia kandydatów na członka oraz zastępcę członka KM należy dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1) oraz przesłanie skanu ww. formularza wraz z wersją edytowalną dokumentu (najlepiej dokument WORD, plik z rozszerzeniem .doc lub .docx) na adresy: jakub.szewczyk@mpips.gov.pl ; marta.szymczyk@mpips.gov.pl
Termin na zgłaszanie kandydatów upływa z dniem 20 października 2014.
Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń.
załącznik nr 1 Formularz zgłoszeniowy
załącznik nr 2 Oświadczenie podmiotu udzielającego poparcia
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (PO IR) to Program Operacyjny w ramach nowej perspektywy finansowej – Fundusze Europejskie 2014-2020, będący następcą Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), realizowanego w latach 2007-2013.
PO IR wspiera prowadzenie badań naukowych, rozwój nowych, innowacyjnych technologii oraz działania na rzecz podnoszenia konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.
Jego głównym celem jest pobudzenie innowacyjności polskiej gospodarki, poprzez zwiększenie nakładów prywatnych na B+R oraz kreowanie popytu przedsiębiorstw na innowacje i prace badawczo-rozwojowe. Przewidziane w Programie obszary wsparcia to:
budowa nowych i wzmacnianie istniejących powiązań między sektorem nauki a przedsiębiorstwami,
rozwój innowacyjności przedsiębiorstw,
wzmocnienie jakości badań oraz pozycji krajowych jednostek naukowych w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej.
Podstawowym elementem PO IR są instrumenty wsparcia skierowane do przedsiębiorstw w celu podjęcia przez nie i rozwoju (kontynuacji) działalności B+R i innowacyjnej.
Więcej informacji na temat PO IR: http://www.poig.gov.pl/2014_2020
Procedura zgłaszania kandydata na członka oraz zastępcę członka KM PO 2014-2020 (Rozdział 5 Ordynacji)
Organizacja pozarządowa zgłasza kandydata na członka oraz zastępcę członka Komitetu Monitorującego za pomocą formularza zgłoszeniowego .
Przewidziano wspólny formularz zgłoszeniowy dla członka oraz zastępcy członka KM.
W formularzu zgłoszeniowym:
pkt. 2-6 – wypełnia kandydat na członka KM,
pkt. 7-10 – wypełnia kandydat na zastępcę członka KM,
pkt. 11-14– wypełnia organizacja pozarządowa zgłaszająca kandydatów,
pkt. 15 – wypełniają podmioty udzielające poparcia,
pkt. 16 – fakultatywnie wypełnia kandydat na członka KM,
pkt. 17 – fakultatywnie wypełnia kandydat na członka KM reprezentujący organizację pozarządową działającą na rzecz ochrony środowiska,
pkt. 18 – fakultatywnie wypełnia kandydat na zastępcę członka KM reprezentujący organizację pozarządową działającą na rzecz ochrony środowiska.
Uzupełniony formularz zgłoszeniowy powinien zostać zeskanowany i przesłany na wskazane adresy poczty elektronicznej.
Kandydat na członka oraz zastępcę członka KM musi uzyskać poparcie co najmniej 10 organizacji pozarządowych, którym przysługuje czynne prawo wyborcze do danego komitetu lub co najmniej jednej federacji.
Poparcie udzielane przez organizacje pozarządowe lub federacje może zostać wyrażone w formie pisemnej na formularzu zgłoszeniowym (pkt. 15 formularza) lub za pomocą oświadczenia podmiotu udzielającego poparcia kandydatowi na przedstawiciela organizacji pozarządowych w komitecie monitorującym (załącznik nr 2).
W przypadku organizacji pozarządowej, której dane nie są dostępne w Krajowym Rejestrze Sądowym, niezbędne jest przesłanie, wraz z formularzem zgłoszeniowym, zeskanowanego dokumentu potwierdzającego osobowość prawną, zawierającego informacje na temat: sposobu reprezentacji, osób upoważnionych do reprezentowania, nazwy i siedziby.
Zgłoszenia przesłane po terminie, zgłoszenia nieczytelne lub złożone w niewłaściwej formie nie będą rozpatrywane.
« wstecz