Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem. Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych

27 stycznia 2016

Szanowni Państwo,
Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej publikacji Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem. Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, która jest podsumowaniem projektu „Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem”, który nasza Fundacja i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides realizowały w całym kraju przez ostatnie 22 miesiące.  

Pomagaliśmy jednostkom samorządu terytorialnego i organizacjom pozarządowym sprawdzić, jak układa się ich współpraca w ramach Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. W publikacji znajdziecie Państwo prawne podsumowanie zasad tej współpracy, opisanie jej z punktu widzenia organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego, a także podsumowanie dobrych i złych praktyk w tym zakresie. W poradniku urzędnicy i organizacje pozarządowe znajdą także wzory ankiet, które mogą być dla nich dobrym narzędziem do sprawdzenia, czy wszystkie elementy tej współpracy są właściwie realizowane przez określony urząd i na ich podstawie określić, co jeszcze można zrobić, aby ta współpraca była lepsza.


Poradnik można pobrać na stronach naszej Fundacji i Partnera (www.okst.pl, www.bonafides.pl). Mamy nadzieję, że zarówno dla urzędników, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych będzie on przydatnym materiałem dla budowania wzajemnej dobrej współpracy w przyszłości.

Poradnik - pobierz
 
Pozdrawiam,
Magdalena Berger
Asystent koordynatora ds. szkoleń
Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

ul. Mariacka 1, 40-014 Katowice
tel. 32 206 98 43, 206 80 39, 259 86 73, 253 84 09 w. 34
magdalena.berger@okst.pl

Biuro FRDL we Wrocławiu
ul. Piłsudskiego 49-57, 50-032 Wrocław
www.okst.pl

« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.