Zaproszenie do projektu

28 sierpnia 2019

 

Rekrutacja szkół i przedszkoli z terenów województwa opolskiego

do udziału w projekcie pod nazwą :„Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać. Warsztaty dla  przedszkolaków i uczniów - edycja II rozszerzona”. Zadanie finansowane jest przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

 

Fundacja Szansa dla Niewidomych oddział w Opolu zaprasza szkoły podstawowe i przedszkola z terenu Opolszczyzny do udziału w projekcie kierowanym do opolskich przedszkolaków i uczniów klas I-III.

W ramach projektu zrealizujemy w 28 chętnych placówkach bezpłatne zajęcia dla uczniów i przedszkolaków dotyczące informacji o niewidomych. Wspólnie z dziećmi wykonamy wypukłe rysunki, pooglądamy wyjątkowe książeczki dedykowane niewidomym dzieciom,  a dodatkowo każde uczestniczące w zajęciach dziecko otrzyma pamiątkowy wypukły rysunek.

Szkoły i przedszkola uczestniczące w projekcie otrzymają publikację w druku transparentnym, które będzie można wykorzystywać na przykład podczas lekcji wychowawczych.

Więcej informacji o projekcie oraz przyjmowanie zgłoszeń :

Fundacja Szansa dla Niewidomych

ul. Katowicka 39/406, 45-061 Opole.

tel. kom: 692 451 051

tel.: 77 441 76 62

mail :  opole@szansadlaniewidomych.org  

  

W projekcie weźmie udział 3 szkoły i 3 przedszkola z Miasta Opola oraz 1 szkoła i

 1 przedszkole z każdego miasta powiatowego województwa opolskiego. Szkolenia odbędą się od września do końca listopada b.r. O udziale placówek w ww. projekcie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Terminy realizacji zajęć ustalane będą wspólnie ze zgłoszonymi szkołami i przedszkolami.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.


« wsteczProjekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Do poprawnego działania portalu konieczne jest korzystanie z przeglądarek Internet Explorer od wersji 9, Firefox lub Google Chrome.